Bina Yıkımı, Kontrollü Bina Yıkımı ve Seçici Yıkım

Geri 21.02.2019

Profesyonel, Kontrollü ve Seçici Bina Yıkım Firmaları İstanbul 

BİNA YIKIMI, KONTROLLÜ BİNA YIKIMI VE SEÇİCİ YIKIM

 

Bina Yıkımı

 

Bina Yıkımı, yapıların ortalama olarak ekonomik ömürlerini doldurması ile mevcuttaki amacına hizmet edemeyecek duruma gelmesi ile gerçekleştirilir. Yapıların doğal afetler, zaman ve hasar gibi bazı etkenlere dayanarak yetersiz kalması YIKIM için gerekli nedenlerden birkaçıdır.

 

Bunlara ilave olarak artan nüfus ve daha fazla konut ihtiyacı, Kentsel Dönüşüm, gelişen ekonomi ve ulaşım kolayları da eklenebilir.

 

Neden Yıkım Yapılır?

 

Yapıların;

 

1) Kullanım ömrünü doldurması veya yetersiz kalması

 

2) Kullanım amaçlarının değişikliğe uğraması ve istenileni karşılayamaması

 

4) Doğal afetler sonucu ciddi hasar görmesi ve tekrar yenileme maliyetlerinin yüksek olması

 

5) Dış etkilere maruz kalması yangın, patlama vb.

 

6) Daha büyük, karlı ve farklı projelerde değerlendirilerek sahibine kazanç sağlaması

 

 

Bina Yıkım Teknikleri

 

Kontrollü Bina Yıkımı

 

Eski yapıların mühendislik bilimi doğrultusunda projelendirilip en yeni ve modern makine ve teçhizatlar yardımı ile çevreye en az düzeyde zarar verecek şekilde ortadan kaldırma işlemidir.

 

Kontrollü Bina Yıkım Firmaları bu doğrultuda tüm izin, onay ve güvenliği sağlayarak çalımalarına başlar. Özellikle çevreye etki düzeyi olan tüm malzeme ve maddeler için saha ve saha dışında uzman kişilerce iş planına uygun hareket edillir.

 

Sonuç olarak yıkım operasyonu başarılı bir şekilde yürütülerek sonlandırılır.

 

Kontrollü Yıkım Projesine Göre Aşağıdaki Yapı Yıkım Teknikleri Uygulanır;

 

Uzun Erişimli Yıkım Makinesi İle Yıkım, Patlayıcı veya Dinamitle Yıkım, Mini İş Makineli-Kat Eksilmeli Yıkım ve El Aletleri ve Makineli Yıkım(beton kesme, duvar delme,  beton delme, duvar kesme makinası, beton kesiler ile yıkım)

 

Seçici Bina Yıkımı

 

Kullanım ömrünü tamamlamış yapıların yıkım operasyonu öncesi ve sonrasında yapıda bulanan faydalı ve zararlı maddelerin ayrıştırılması işlemidir. Örneğin binada bulunan demir, tel, tahta vb. malzemeler geridönüştürülebilir özelliklere sahiptir.

 

Seçici Bina Yıkımı Firmaları bu malzemelerin tekrar dönüşeme ve kullanıma girmesini sağlar. Fakat “Asbest” içeren malzeme ve madde gurupları imha için kontrollü bir şekilde toplanır ve yok edilir.

 

Bu sebeplerden ötürü;

 

“Bina Yıkımı Çalışmaları”  çevreye ve insana zarar vermemek için alanında uzman kişi ve kurumlar tarafından yapılmalıdır.

 

MAB Yıkım olarak, yıkım projelerimizde gerçekleştirdiğimiz profesyonel mühendislik bilgisi, yüksek düzeyde güvenlik ve diğer uzmanlık gerektiren tüm yöntemler bir bütündür.

 

Sizde profesyonel hizmelerimizden yararlanabilir, alanında uzman çalışanlarımız ile projelerinizde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız..

 

 

MAB Destroy İnşaat Yıkım Hizmetleri Profesyonel Bir Bina Yıkım Şirketidir. Merkezi İstanbul, Avrupa Yakasında Olmak Üzere Tüm Türkiye'ye Hizmet Vermektedir.

 

Tags

bina yıkımı, kontrollü bina yıkımı, seçici bina yıkımı, kontrollü bina yıkım firması, profesyonel bina yıkım firmaları, yıkım, yıkım firması, bina yıkım teknikleri